альтернативный текст
альтернативный текст
 • Українська
 • Русский
 • English
 • logorus

  Дефініції

  Обдарованість – наявність потенційно високих здібностей. До факторів обдарованості зараховують поряд із розумовими здібностями також художньо-креативні, технічно-практичні або соціально-емоційні. Обдарованість забезпечує не успіх у будь-якій діяльності, а тільки можливість досягнення його.

  Геніальність – найвищий рівень обдарованості особистості, втілений у творчості,  що має історичне значення для життя суспільства. Геній, образно кажучи, створює нову епоху в своїй галузі знань.

  Виявлення обдарованих дітей. Ефективна ідентифікація обдарованості включає різні процедури інтелектуального, креативного та психологічного тестування. Спеціальну галузь становлять експериментально-психологічні дослідження обдарованих, які проводяться з метою отримання нових теоретичних та емпіричних даних про природу дитячої обдарованості. Ці дослідження можуть використовувати найрізноманітніші психологічні методики, які спрямовані на виявлення структури різних видів обдарованості, а також закономірностей взаємовідносин обдарованої дитини з навколишнім соціальним середовищем. Без таких досліджень неможливий прогрес у практичній діяльності, пов’язаній із виявленням, навчанням і розвитком обдарованих дітей.

   

  page_ua
  Номер телефона: (097) 837-43-54